Devlet Hastanesi Bin Gün İçerisinde Tamamlanacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siirt İl Sağlık Müdürü ile Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Çağdaş Kaynak, yapımı devam eden Devlet Hastanesinin durumu ile ilgili bilgi verdi.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasında konuşan Siirt İl Sağlık Müdürü Erol Emre Ömür, yapımı devam eden Devlet Hastanesinin 1000 gün içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Hastane randevu sistemiyle ilgili konuşan Ömür, “Vatandaşın randevu alma ile ilgili maalesef hala olumsuzluklar var. Ben nasıl telefon açacağım nasıl randevu alacam? Bunları aşamadık. Randevu ile çalışan bölümlere bakın orada bir sakinlik var, kapılarında ferahlık var, kavga yok dövüş yok ama bazı branşlarda da kapılarının çok yoğun olduğunu görüyorsunuz. Kavga dövüş de olabiliyor. Bunun birinci sebebi, randevu sistemini hem işletemiyoruz çünkü randevusuz gelen bir sürü hasta var. Normalde bizim bir doktorumuzun bakabileceği maksimum kapasite 40. Biz onu zorlardık bazı branşlarda 50-60 yaptık ama çoğu branşta 100’den fazla hasta bakılıyor.” dedi.

Devlet Hastanesi Bin Gün İçerisinde Tamamlanacak

Yeni göreve gelen Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çağdaş Kaynak, hedefleriyle ilgili bilgi verdi. Kaynak, “Bizim idari olarak hedeflerimiz neler?  Özellikle uluslararası anlamda sağlık standartlarında hizmet sunmayı hedefliyoruz. Kanıta dayalı tıbbi uygulamalarla hasta güvenliğini sağlamayı. Tedavinin her aşamasında etik kurallara riayet eden bir anlayışla sağlık hizmeti sumayı hedefliyoruz. 3. basamak bir hastane olarak bilimsel bir sağlık hizmeti sunmamızın yansıması olarak acil serviste bazı düzenlemeler yapıyoruz. Hastaneye ekstra 6 yataklı ekstra bir koroner yoğun bakım ünitesi oluşturmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

Hastanede açık kalp ameliyatı yapacaklarını belirten Kaynak, “Şu dönemdeki en önemli çabalarımız Hastanemizde açık kalp ameliyatlarının, kardiyovasküler cerrahi ameliyatlarının başlamasıyla ilgili oldu. Özellikle 2015 yılında koroner anjiyografi ünitesinin kurulmasıyla birlikte kardiyovasküler anlamda KVC, açık kalp ameliyatlarının da hastanemizde yapılması için o dönemki idari sürecinde çabalarımız olmuştu. Benim tekrar idareye geldiğim dönemde o yarım kalan işleri tamamlamayı planlıyoruz. Şu anda açık kalp ameliyatıyla olarak malzeme eksikliklerimizi tamamlamış bulunmaktayız.” dedi.

Devlet Hastanesi Bin Gün İçerisinde Tamamlanacak
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
Devlet Hastanesi Bin Gün İçerisinde Tamamlanacak
Haber bültenimize abone olun ve tüm haberlerden anında haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

NE Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!