Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kimdir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siirt’in Pervari, Kurtalan, Eruh ve Tillo ilçelerinin kaymakamları değişti. Vali yardımcılığına da Şeyma Aktaş getirildi.

Yeni kaymakamlar ve vali yardımcısının özgeçmişi şöyle:

Pervari Kaymakamı Ahmet Gülderen,

Bolulu olup 1982’de Bolu’da doğdu. Eğitim hayatına Gülderen İlkokulunda başladı. Lise öğrenimini Bolu İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Ahmet Gülderen, daha sonra üniversiteye Kocaeli’de Kandıra M.Y.O. Mahalli İdareler Bölümü’nde başladı. 2002 yılında mezun oldu. Aynı yıl Dikey Geçiş Sınavını katıldı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi Bölümü’ne geçiş yaptı. 2005 Haziran ayında Şeref Öğrencisi olarak okulunu tamamladı. Aynı üniversitede Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ana bilim dalında yüksek lisans eğitimine devam etmekte.

Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kimdir?

Kurtalan Kaymakamı Samet Serin,

1991 yılında Karabük’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Karabük’te tamamladı. 2013 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Bir süre Maliye Bakanlığında Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptı. 2015 yılında Karabük Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine atandı. Sırasıyla Karabük ilinde valilik stajını, Balıkesir-Ayvalık ile Niğde-Bor ilçelerinde Kaymakam refikliği stajını, Ankara’da Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. İngiltere’de 8 ay süreyle dil eğitimi aldı. Mersin-Çamlıyayla ile Karabük Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kaymakam vekili olarak, Kastamonu – Devrekani, Denizli – Kale, Burdur – Altınyayla ve Batman – Sason ilçelerinde de Kaymakam olarak görev yaptı.

Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kimdir?

Tillo Kaymakamı Mehmet Ali Semiz,

İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamlamış, Lisans eğitimini ise 2017 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladı. Fakülteden mezun olduğu 2017 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Nevşehir Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Diyarbakır’ın Silvan ve Sinop’un Boyabat ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajının ardından Sakarya’nın Karapürçek ve Kayseri’nin Felahiye ilçelerinde Kaymakam Vekilliği stajını tamamladı. İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlamasının ardından 27 Haziran 2021 tarihinde Ağaçören Kaymakamlığına atandı. 11.08.2022 tarihinde ise Cumhurbaşkanlığı’nın 2022/392 numaralı atama kararı ile İscehisar Kaymakamı olarak atandı.

Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kimdir?

Eruh Kaymakamı İbrahim Engin Şenay,

1987 yılında Çorum’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Çorum iline bağlı İskilip ilçesinde tamamlayan Şenay, 2010 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

2011 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararları Daire Başkanlığında memuriyet hayatına başladı. Buradaki görevinin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü bünyesinde Sosyal Güvenlik Denetmeni olarak devlet hizmetine devam etti.

2018 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 107. dönem Mülki İdare Amirliği Amasya Kaymakam Adayı sıfatıyla mülki idare amirliğine intisap etti. İçişleri Bakanlığının tensibiyle Amasya’da il merkez stajını tamamlamasının ardından Bilecik-Osmaneli ve Aydın-İncirliova ilçelerinde refiklik stajını tamamladı.

Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kimdir?

Siirt’in İlk Kadın Vali Yardımcısı Şeyma Aktaş,

1994 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Nevşehir’de tamamladı. Liseyi birincilikle bitirdikten sonra 2012 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. Fakülteden mezun olduğu 2017 yılında Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finansman Bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Konya Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Erzincan’ın Refahiye ve Kayseri’nin Bünyan ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajının ardından Konya’nın Doğanhisar ve Denizli’nin Bekilli ilçelerinde Kaymakam Vekilliği stajını tamamladı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlamasının ardından 30 Ağustos 2021 tarihinde Aybastı Kaymakamı olarak göreve başladı.

Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kimdir?
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
Yeni Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar Kimdir?
Haber bültenimize abone olun ve tüm haberlerden anında haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

NE Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!