Müzik Eşliğinde Okuma Saati Yaparak Kitabı Sevdiriyorlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Müzik Eşliğinde Okuma Saati Yaparak Kitabı Sevdiriyorlar

Siirt’te Said Nursi Ortaokulunda bir ders saatini müzik eşliğinde kitap okumaya ayrılıyor.

Said Nursi Ortaokulunda kitap okumayı çok sevdiğini söyleyen okul öğrencilerinden Dilheş Altın, “Kitap okumayı çok seviyorum. Topladığım paralarla kitap alıp okumayı seviyorum. Okuduğum kitapların da özetini çıkarmayı seviyorum. Kitap okumanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Eğer kitap okumak önemli olmasaydı derslerimizi bırakıp kitap okumazdık. Kitap okurken müzik dinlemek heyecanımı arttırıyor ve kitap okumamı daha çok sağlıyor.” dedi.

Kitap okuyunca yeni bilgiler edindiğini ve bu yüzen kitap okumayı çok sevdiğini ifade eden Onur Yıldırım ise şunları söyledi:

“Kitap okumayı seviyorum. Kitap okuyunca yeni bilgiler öğreniyorum. Bu hoşuma gidiyor. Daha çok tarihle alakalı kitaplar okumayı seviyorum. Tarihi bilmek hoşuma gidiyor. Okuma saati güzel bir şey. Kitap okuyunca yeni diyarlara gider gibi oluyorum.”

Müzik Eşliğinde Okuma Saati Yaparak Kitabı Sevdiriyorlar

Kitap okumayı öğrencilerimize özendirmeye çalıştırdıklarını söyleyen Sosyal Bilgiler Öğretmeni Talia Ergüney Ekinci, “Kitap okuma etkinliği biz aslında okulumuz açıldığından beri kitap okumayı özendirmek için çalışmalar yapıyoruz. Geçmiş yılda geçmiş yıllarda haftanın kitap kurdu öğrencisini seçip her sınıfta, her kademede ödüller veriyorduk ya da aylık ödüller veriyorduk. Hep müzikli okuma yapıyoruz. Bu da sanki gerçekten o kitabın bir kahramanıymışsın hissi veriyor. Okumanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Günümüzde özellikle gençlerimiz düşünmeden hareket ediyorlar ama düşünme becerisini en çok yetiştiren kitap okumadır. Bu yüzden çocuklarımızın daha sağlıklı düşünebilmesi için yapıyoruz.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
3
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Müzik Eşliğinde Okuma Saati Yaparak Kitabı Sevdiriyorlar
Haber bültenimize abone olun ve tüm haberlerden anında haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

NE Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!