Siirt CHP Kadın Kolları: “Cumhur İttifakı Adeta Bir Kadın Düşmanı”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Siirt Kadın Kolları Başkanlığı tarafından yapılan basın açılamasında Cumhur İttifak’ının kadınlara karşı tutumunu eleştirerek, Cumhuriyet tarihinin kadınlar açısından en karanlık parlamentosu oluşturuldu.” denildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Siirt Kadın Kolları Başkanlığı, parti binasında basın açıklamasında bulundu. Basın açıklaması metninin Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Şeyma Nur Aybek okudu.

28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan seçimin iki aday arasında değildir, bir referandum niteliğinde olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi.

“Bir yanda esaret diğer yanda özgürlük duruyor. Cumhur İttifakı adeta bir kadın düşmanı koalisyonuna dönüştü. Kadınların kazanılmış tüm kazanımlarına göz diken Yeniden Refah Partisi ve Hizbullah terör örgütünün siyasi uzantısı olan Hüda Par’ın Meclis’e girişi ile Cumhuriyet tarihinin kadınlar açısından en karanlık parlamentosu oluşturuldu. Meclis’te temsil hakkı kazanan bu zihniyet planlarını alenen ilan etti.”

“Hüda Par, Kadınların Kazanılmış Bütün Haklarına Göz Dikti”

İstanbul sözleşmesinin hukusuzca feshedildiği ifade edilen açıklamada, “Güçlendirilmiş parlamenter sistemle demokratik, laik, sosyal hukuk devletini yeniden inşa edeceğiz. Kız çocuklarının erken yaşta zorla evlendirilmesinin önünü açmak isteyenler, karma eğitimin zorunluluktan çıkarılmasını istiyor. Eğitimin Anayasal bir hak olduğu gerçeğini her fırsatta yüzlerine vurmaya devam edeceğiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim hakkının gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Kadın erkek eşitliğine inanmayan Hüda Par, kadınların kazanılmış bütün haklarına göz dikti. İstanbul Sözleşmesi bir gecede hukuksuzca fesih edilirken 6284 sayılı kanunun yürürlükte olması gerekçe gösterilmişti. Şimdi de 6284 işlevsiz hale getirilmeye çalışılıyor. Kadına yönelik şiddetle etkin bir mücadele yürütmeyenler yasal korunağımızı elimizden almak istiyor. Günde en az iki kız kardeşimizin hayattan koparıldığı bu düzende yasal hiçbir hakkımızın budanmasına asla izin vermeyeceğiz. Biz bu ifadeleri söylerken utansak da kadın düşmanı zihniyet bu sözleri ‘müjde’ diye ilan edebiliyor. Kadınlar bir sokak hayvanı gibi sahiplendirilmek isteniyor.” denildi.

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Siirt CHP Kadın Kolları: “Cumhur İttifakı Adeta Bir Kadın Düşmanı”
Haber bültenimize abone olun ve tüm haberlerden anında haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

NE Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!