‘Siirtliler En Temel İhtiyaçtan Bile Yoksun’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşil Sol Parti Siirt Milletvekilleri Sabahat Erdoğan Sarıtaş ve Tuncer Bakırhan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sarıtaş, kentte su, ulaşım ve sağlık hizmetlerinin yetersiz olduğunu belirtti.

Siirt’te en temel hizmetlerin bile yetersiz olduğunu belirten Milletvekilleri Sabahat Erdoğan Sarıtaş, “Genel olarak Siirt’te gittiğimizde ilçelerine gittiğimizde Pervari, Eruh, Baykan, Kurtalan gittiğimiz ilçelerin tamamında en temel sorunlarımız maalesef sizin de bildiğiniz gibi su, yol yani en temel ihtiyaç olan şeyler. Bir diğer yönüyle işsizlik var. Siirt’in girişinden başladığımızda ben her defasında 100 defa o yolu kullanıyorum. Siirt’in kronikleşmiş su sorunu bir türlü çözülemiyor.  Siirt’in dört tarafı barajlarla çevrili.” dedi.

Yeterince arıtılmamış sudan kaynaklı hastalıkların olduğunu ifade eden Sarıtaş, “Yaptığımız hasta ziyaretlerinde gördüğümüz yatırılması gereken hastalar maalesef ağrı kesicilerle acilde müdahale edilip gönderiliyor. Sadece Siirt merkezde de değil. Aynı zamanda Kurtalan’da diğer taraflarda Siirt genel anlamda ihmal edilmiş. Bu il nu muameleyi bu insanlar bu muameleyi, hak etmiyor. Her evde en az iki insan enfeksiyon kapmıştır. Bunun temel sebebi su kaynağıdır.” diye konuştu.

Ulaşım sorununa da değinen Sarıtaş, şunları söyledi: “Siirt’te ambulans kırka aşkın köye ulaşamıyor. İnsanlar gittiğimiz yerlerde söylüyor. Çocuğumuz ağaçtan düşse ya da başına bir şey gelse biz onu hastaneye yetiştirene kadar ölmüş olabilir diyorlar. Su sorunu var, hijyen sorunu var 21. yüz yılda maalesef şehir merkezinde ulaşım sorunu var.”

'Siirtliler En Temel İhtiyaçtan Bile Yoksun'

“Milletvekilleri Olarak Ortak Bir Çalışma Yürütemedik”

Kentin sorunlarına dair Ak Parti Siirt Milletvekili ile ortak bir çalışma yürütmek için girişimlerde bulunduklarını söyleyen Milletvekili Tuncel Bakırhan, “Yani birçok kentin milletvekilleri mecliste ortak bir tutum ortaya koyabiliyor. En azından kentin sorunlarıyla ilgili maalesef biz bugüne kadar bütün iyi niyetimize rağmen bütün pozitif olumlu yaklaşımımıza rağmen Siirt milletvekili arkadaşımızla bir araya gelemedik. Ortak bir çalışma yürütemedik. Tabii ki farklı partilerdeyiz, rekabet edeceğiz. Biz muhalefetiz bizim temel amacımız uyarmak. Sorunu çözmek için girişimlerde bulunmak.” dedi.

“Maalesef İktidar Partisi Hala Vaatlerde Bulunuyor”

İktidar milletvekillerinin muhalif milletvekilleri gibi vaatlerde bulunduğunu söyleyen Bakırhan, “Maalesef iktidar partisi hala vaatlerde bulunuyor. Bu da çok can sıkıcı bir olay. İşsizliği önleyeceğiz falan yani bunu için başka hangi mekanizma var? İktidar olmanın dışında sorunları çözmek için başka bir mekanizma var mı? Bu sorunları çözümü meclistir, iktidarın kendisidir, iktidar milletvekillerinin başta da Siirt’teki arkadaşımız olmak üzere muhalefet milletvekili gibi konuşması vaat vermesi ya da konuşması bize şaşırtıcı geliyor.” diye konuştu.

Bakırhan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mışar halkı ne istiyor? Patika yollardan araçla o kadar yüksek maliyetle köye gitmek istemiyor. Bir köprü istiyor. Köprü niye yapılmaz hep birlikte soralım.  Biz muhalefet olarak köprüyü yapma şansımız olmadığına göre Biz bunu kimden talep edeceğiz iktidardan. İktidarın Siirt’i temsil eden milletvekili kimdir Mervan Bey’dir. Duyarlı olması gereken sayın vekilin ne yaptığını niye yapmadığını bizim hepimizin, toplumun milletvekillerinin, siyasi partilerin hakkı değil mi?”

'Siirtliler En Temel İhtiyaçtan Bile Yoksun'
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
‘Siirtliler En Temel İhtiyaçtan Bile Yoksun’
Haber bültenimize abone olun ve tüm haberlerden anında haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

NE Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!