Tarım ve Orman Bakanı Siirt’te

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi. Bakan Yumaklı, “Türkiye, kendi gıdasını kendine yeteri kadar üretebilen bir ülke” dedi.

Bakan Yumaklı, ziyaretin ilk olarak Siirt Valiliğine geldi. Burada İl Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Siirt’te

Siirt’i ziyaret eden Bakan Yumaklı, sebze-meyve halinde esnafımı ziyaret etti.

Tarım ve Orman Bakanı Siirt’te

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, Basınla Bir Araya Geldi

Bakan Yumaklı, ilk olarak Siirt Valiliğini ziyaret etti. Daha sonra Ak Parti İl binasında basın toplantısı gerçekleştiren Bakan Yumaklı, “Macaristan Tarım Bakanı 5 ülkeyi temsilen ülkemize sadece bir soru sormak için geldi. Tahıl koridorunu sonucu ne olacak. Tekrar tahıl koridoru tesis edilecek mi? Bunun altında yatan gerçek gıda arz güvenliği ile alakalı endişelerdir. Bizim ülkemiz hem Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde bütün bunları belirleyicisi hem de herhangi bir dünyada olan bu konulardan etkilenmeyen kendi ektiğini, kendi gıdasını kendine yeteri kadar üretebilen bir ülke. Üreticilerin hesabına tarımsal destek ödemelerini yaptık. Uzman eller projesiyle toplanda 300 milyon liralık tarımsal destek ödemelerini yaptık.” diye konuştu.

“Siirt’in Üretimini İki Katını Çıkarmak İstiyoruz”

Siirt’te üretimi artırmak istediklerini belirten Yumaklı, “Siirt medeniyetler ve yolların kesişim noktasında. Geçiş güzergahı olması nedeniyle tarımsal üretimin merkezi konumda. Siirt’in bir marka şehir olmasıyla bu potansiyelini biz de destekleyeceğiz. Verdiğimiz destek ve yatırımları da artıracağız. Tarımsal destekleme temsilciliği burada açacağız. Üretimin artırılmasını istiyoruz. Üretimde gençlerin daha fazla olmasını istiyoruz. Siirt’in üretimini iki katını çıkarmak istiyoruz.” dedi.

Siirt’i tarım ve orman başta olmak üzere her konuda ileriye taşıyacaklarını söyleyen Yumaklı, “Tarsim sigortasının üreticilerimiz tarafından yapılmasını istirham ediyorum. Yarısını biz karşılıyoruz. Karşılayacağımız herhangi bir afetin vereceği hasarı bu sigorta ile bertaraf etmek mümkün. Sizin de projeleriniz varsa Tarım İl Müdürlüğünden gerekli bilgiyi alın. Siirt’i tarım ve orman başta olmak üzere her alanda daha ileriye taşıyacağız.” diye konuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Siirt’te

Bakana Atama Talebi

Atama bekleyen ziraat mühendisleri, gıda mühendisleri ve veterinerler Bakan Yumaklı’yı Ak Parti İl binası önünde karşılayarak atama talep etti.

Tarım ve Orman Bakanı Siirt’te
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tarım ve Orman Bakanı Siirt’te
Haber bültenimize abone olun ve tüm haberlerden anında haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

NE Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!