Artık Altın Takı Yok!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok Siirtli altın fiyatının artması nedeniyle düğünlerde yarım gram altın takıyordu. Yarım gram altının tedavülden kalkması nedeniyle Siirtliler, artık düğünlerde altın yerine kendi imkanları doğrultusunda para takacak.

Siirtliler düğünlerde çeyrek altın yerine yarım gram altın takıyordu. Yeni alınan karar göre yarım gram altın tedavülden kalktı. Artık düğünlerde altın yerine para takılacak.

Siirtlilerin yarım gram altına rağbet ettiklerini söyleyen kuyumcu Ahmet Özçelebi, “Yarım gram altınların bizi çok etkileyeceğini düşünmüyorum ama halkın yarım grama düğünlerde takılmak üzere daha çok talebi var. Altının bu yükselişleri halkı da çok etkiledi. Bence yarım gram altının tedavüllerden kalkması halk için bir handikaptır.” dedi.

“Artık Düğünlerde Altın Takılmıyor”

Altının fiyatlarında yükseliş beklediklerini belirten Özçelebi, “Artık düğünlerde altın takılmıyor. Altın yerine para takılıyor. Bu yüzden altına rağbet azaldı. Altın yükselişi devam edecek gibi görünüyor. İnanın o kadar dengesiz bir piyasa var ki bir günde 50 TL yükselirken diğer gün 100 TL geri çıkabiliyor. Biz bile artık tahmin de bulunamıyoruz. Altın yükselişini kestirmek çok zor. Genel anlamda bir yükseliş bekliyorum.” diye konuştu.

Altının yükselişinin düğünleri etkilediğini ifade eden Özçelebi, “Vatandaş artık düğünlerde altın takamıyor. Eskiden dolar takılırdı artık o da kalmadı. Altının yükselişi herkesi etkilediği gibi düğünleri de etkiledi.” dedi.

Artık Altın Takı Yok!

Kuyumcu: Ahmet Özçelebi

“Artık Altın Devri Bitti”

Düğünlerde altın yerine para taktıklarını söyleyen Osman Ahi, şöyle konuştu:

“Artık altın devri bitti. Düğünlerde para takıyoruz. Gücü yeten altında asar, parada asar. Eskiden bir çeyrek altın asardık şimdi onu da asamıyoruz. Ben hatırlıyorum altının kilosu 16 bin TL’ydi.”

Artık Altın Takı Yok!

Vatandaş: Osman Ahi

Mehmet Aydın ise, maaşının yarısını kiraya verdiğini belirtti. Altın yatırımı yapamadıklarını söyleyen Aydın, “Artık düğünlerde hiçbir şey takmayacağız. Düğünlere de gitmeyeceğiz. Kendi hayatımızdan da vazgeçeceğiz. Bu hayat şartlarında altın yatırımını yapabilen var mı? Kim yapabiliyor? Ben emekli adamım. Emekli yapabilir mi? 6.500 TL kiram var. 12.000 TL aylığım var. Yarsı kiraya gidiyor.” dedi.

Artık Altın Takı Yok!

Vatandaş: Mehmet Aydın

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Artık Altın Takı Yok!
Haber bültenimize abone olun ve tüm haberlerden anında haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

NE Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!