Milletvekili Ören: “Belediyeden Daha Çok İş Yaptım”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletvekili olduğu iki dönemi değerlendirmek için basın toplantısı düzenleyen Siirt Milletvekili Osman Ören, “Her tarafta eserim var.” dedi.

Siirt’te iki dönem milletvekili olan Osman Ören, basın mensuplarıyla bir araya gelerek milletvekili olduğu dönem boyunca ulaşım, eğitim ve sportif yatırımlara ilişkin yapılan çalışmaları anlattı. Yaptığı açıklama sırasında Siirt-Kurtalan arasında yapılan duble yola değinen Ören, şunları söyledi:

“En çok karşımıza çıkan Siirt Kurtalan yolunun 20 yıldır bitmemesi. Bu konu çok gündeme getiriliyor ve adaylarla, diğer partilerle ilgili bu konu çok konuşuldu. Ben burada bir açıklama yapacağım Ak Parti 2002’de başlayan Siirt Kurtalan Batman duble yol 2005-2006 ‘da bitti. Duble yol ne demek onu bile bilmiyorlar. Duble yol bölünmüş yol demektir. Siirt Kurtalan Batman 2002 de yapılan çalışmalarla hükümetimizin yaptığı çalışmalarla Başbakanımızın talimatı ile Siirt’ten Kurtalan’a ve oradan da Batman’a kadar herkes şahittir aşağı yukarı herkes bu işi biliyor, Siirt biliyor. O yol çift duble yol bölündü bizim yaptığımız şey 2015 ten sonra o duble yolu daha rahat daha konforlu hale getirmek. Alt yapısı ile üst yapısı ile memleketimize daha iyi hizmet edebilmek için kavşak varsa kavşak kaldırmak tümsek varsa tümsek kaldırmak yani her alanda vatandaşın daha rahat edebileceği bir yol yapmaya çalıştık. Biz bunu yaptık.”

“İftiralara maruz kaldık”

Bakanlık merkezli ya da KPSS ile yapılan personel alımlarında hak etmediği bir şekilde dedikodulara maruz kaldığını belirten Milletvekili Ören, “Bizim hiçbir şekilde alakamız olmamasına rağmen, Siirt’te kurumların çıktığı ihaleler, kendi çabasıyla, kendi puanıyla atanan personelin arkasında bizi gösterdiler. Bürokratların yaptığı tüm olumsuzlukları bize mal ettiler. İşe girenlerin emeğine hiçbir zaman saygı gösterilmedi. Hak etmediğimiz dedikodulara maruz kaldık fakat sineye çektik. Biz bu iftiralara maruz kaldık. Biz helal lokma ile büyüdük, Beytül malın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Kul hakkının hem bu dünyada hem ahirette karşılığını bilen bir kişiyim. Ben hep o iftiralara uzak kaldım. Her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olmaya ve öğrencilere burs vermeye çalıştım.” dedi.

Yapılan hizmetlerin büyük çoğunluğunun kendi çabaları sonucu gerçekleştiğini dile getiren Ören, “Siirt ilinde birçok okul yapıldı, kapalı spor salonu yapıldı. Meslek Anadolu okulunu yıktık baştan yaptık. Toplam 26 okul yıkılıp yeniden yapıldı. Ve yeni binalar yaptık, yeni şeyler yapıyoruz eğitim ile ilgili. Algül mahallesinde anaokulu yapacağız. Eski cezaevini yıkıp şuanda çok güzel bir anaokulu yapıyoruz. Yine Şirvan ve Pervari’de devam eden projelerimiz var. 50’ye yakın yapım aşamasında projemiz var bu bir il için çok iyi bir rakam. Bin kız Bin erkek olmak üzere 2 bin kişilik bir öğrenci yurdu yapılacak. Eruh’ta 250 kişilik öğrenci yurdu yapılacak. Eruh ve Kurtalan’da spor salonları yapıyoruz. Ziyaret ve Karabağlarda sahalar yaptık. Baykan’da spor salonu inşası var.” dedi.

“Bizzat kendim takip ederek yaptım, kimse bunu kendine mal etmesin”

Birçok projenin mimarının kendisi olduğunu ve başkalarının bu projeleri kendine mal etmemesini ifade eden Ören, şunları söyledi:

“Her tarafta yapılan hizmetlerimiz var. Siirt’in her tarafında yaptığımız maç sahaları basket sahalarımız var. Sancaklar İlkokulu’nda çok güzel bir spor salonu yapıyoruz oranında mimarı benim o projede hiç kimsenin bir katkısı yok sadece benim katkılarımla bizzat kendim takip ederek yaptım. Kimse bunu kendine mal etmesin, kendim gidip ağlamışım, yalvarmışım bakanları getirmişim oraya her şeyi yapmışım memleketim için, ödenek ve tahsilatlarla ilgili yapılan tüm çalışmaları ben yapmışım biz başkalarının açığını kapatmaya çalıştık başkalarının yapmadığı şeyleri biz yapıp ayıplarını kapatmaya çalıştık onların ayıbı onun için fazla gözükmüyor. Onların yapmadığı şeyleri biz yapmışız, onların bıraktıklarını 5 yılda ben yapmışım ama bundan sonrada onların açıkları ortaya çıkacak.”

Açıklamalarına devam eden Ören, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Burada mütevazilik yapmayacağım. Birçok hizmetin yüzde 90’nına ben sebep oldum. Bazıların ayıplarını, açığını ben kapattım, yapılan çalışmalar ortadadır. Ben belediyeci değilim ama belediyecilerden daha çok iş yaptım bu memlekette. Her tarafta eserim var. Siirt’in girişinden tutun çıkışına kadar hatta tüm ilçelerde Osman Hoca’nın eserleri var. Ancak bunları bu memleket için dertlenen yapar, dava adamı yapar. Tüm bu hizmetlere de millet şahit. Siz dedikodu yapanlara değil sessiz çoğunluğa bakın. Onlar bu hizmetlerimizi biliyor.”

5
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
Milletvekili Ören: “Belediyeden Daha Çok İş Yaptım”
Haber bültenimize abone olun ve tüm haberlerden anında haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

NE Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!